S exponenciálně rostoucím počtem připojených zařízení musí operátoři nasazovat fiber management systémy a technologie odolné budoucnosti, aby udrželi krok s nároky na konektivitu a rychlost připojení. S touto výzvou se denně setkává náš dlouholetý partner TRIOPTIMUM s.r.o., který je součástí ISP ALLIANCE.

 

Zeptali jsme se pana Petra Plodíka, jednatele společnosti TRIOPTIMUM s.r.o., na pár otázek ohledně produktů značky HUBER+SUHNER a spolupráce se společností BEL.

Jaké naše produkty a v jakém uplatnění používáte na svých lokacích?

Již od roku 2006 využíváme produkty od společnosti Huber+Suhner, a to především vysokohustotní řešení LISA jak ve stojanovém, tak i rackovém provedení. Rozvaděče LISA se uplatňují v metropolitních sítích. Produkty LISA využívá několik významných akcionářů a členů ISP Alliance i samotná ISPA. Zejména řešení IANOS je součástí telehousů TTC a CE-COLO jako hlavní optický kabinet pro propoje do MOR.


S produkty LISA pracují také naši zákazníci, například v rámci přístupového FTTH řešení – centrální vybaveni kiosku pro GPON sítě – street kabinety.

 

Co vás vedlo k výběru produktů Huber+Suhner?

Z dostupných produktů na trhu vždy pečlivě vybíráme a systémy Huber+Suhner nás přesvědčily precizním zpracováním, promyšleným managementem, moderním vysokohustotním řešením a slušnou dostupností. I když někteří konkurenti byli cenově níže, kvalita je rozhodující. :-)

 

Jaké výhody nebo přidanou hodnotu vám naše systémy přinášejí?

Systémy LISA i IANOS nám umožňují snadnou správu optických propojení v CORE, kvalitní optické patche s úzkým profilem nám šetří místo. Jednotné řešení také usnadňuje správu propojů, a nemusíme tak řešit roztříštěnost technologií.

 

Plánujete další rozšiřování těchto instalací?

Ano, produkty H+S chceme nadále využívat. Věříme jim, jsou pro nás jistotou kvality a máme již jasnou vizi, jak stavět CORE na prvcích H+S.

 

Jak hodnotíte spolupráci s BELem?

Se společností BEL spolupracujeme již mnoho let a spolupráce je na vysoké a profesionální úrovni. Není jí co vytknout. :-)

Doporučil byste nás dalším podobným firmám na trhu?

Doporučení kvalitních produktů je pro nás samozřejmostí, prakticky vás doporučujeme všude, kde to jde. :-)

 

Daniela Jakodová

 

O společnosti ISP Alliance

 


ISP Alliance poskytuje malým a středním regionálním poskytovatelům internetu a datových služeb výhody vyplývající z členství. Díky společné tržní síle dokáže vyjednat trojstranné dohody nabízející členům výrazné slevy při nákupu hardware a technologií, zajistit výhodnější nákup linek nebo přinést obchodní příležitosti pro členy. Provozuje také vlastní CORE. Členům poskytuje i odborné poradenství, školení a workshopy.

 

 Společnost Trionet / Trioptimum s.r.o. staví optické sítě od roku 2006 a již uložili více jak 250 km optických kabelů.

Proč zvolit právě Trionet?

 

Připojením po optickém vláknu Vám mohou nabídnout nejmodernější dostupný způsob připojení. Kvalitou je tento způsob připojení neporovnatelný s žádnou jinou technologii dostupnou na trhu, kapacita zákaznických přípojek není technicky nijak omezena, přenosové rychlosti mohou v budoucnu bez výměny technologie růst do řádů Gbit/s. Další výhodou tohoto způsobu je velmi nízká odezva (stabilně pod 1-2 ms do NIXu), což ocení nejen hráči online her.

Pokud se rozhodujete mezi optickou přípojkou a bezdrátem, neváhejte a jednoznačně investujte do optiky, investice je podobná a rozdíl v kvalitě a spolehlivosti je markantní.